| Part Number | NSYCMUCR80 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480213052 |
| UPC11 | 60648021305 |
| EAN | 3606480213052 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 5.71 inch |
| Weight | 7.28 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Product Or Component Type | Bent and rotating enclosure fixing |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On enclosure, in vertical position |
| Mounting Support | For 80 mm square tube Option of passing cables through the inside |
| Range Compatibility | Spacial S3CM |
| Device Composition | fixing elements 1 rotating fixing |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | aluminium |
| Colour | Gray RAL 7040) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | Fixing through the support surface by 4 screws M8 |
| Operating Angle | 310 ° |
| Permanent Permissible Load | 6.83 lb(US) (3.1 kg) |
| Height | 5.71 in (145 mm) |
| Diameter | 5.47 in (139 mm) |
| Product Weight | 7.28 lb(US) (3.3 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480213052 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366