| Part Number | GS2AE61 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901126966 |
| UPC11 | 78590112696 |
| EAN | 3389119412100 |
| Availability | N |
| Lead Time | 33 |
| UNSPSC | 39122233 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Antimony oxide & Antimony trioxide which is known to the State of California to cause Carcinogen harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I11 |
| Return Indicator | Yes |
| Range | TeSys |
|---|---|
| Product Or Component Type | Shaft extension |
| Device Short Name | GS1AE |
| Accessory / Separate Part Cate | Locking accessory |
| Product Compatibility | GS |
| Switch Rated Current | 1250 A 630 A 400 A 800 A 600 A |
| Length | 15.75 in (400 mm) |
| Shaft Cross Section | 15 x 15 mm |
| Category | 22640 - IEC DISCONNECT-GS1,LK3 |
| Discount Schedule | I11 |
| GTIN | 00785901126966 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366