Telescopic rails for mounting of a telescopic tray for Spacial SF/SM. For 600 mm depth enclosure. Multi-purpose installation accessory. Mounting support direct to the structure or 40 mm cross rails. Permanent permissible load 50 kg evenly distributed. Steel made, zinc coated surface finish. 2 telescopic rails, fixing elements incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYTTG60 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480068188 |
| UPC11 | 60648006818 |
| EAN | 3606480068188 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 23.62 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Installation accessory |
| Product Or Component Type | Telescopic rail |
| Application | PC application Multi-purpose |
| Mounting Support | Direct to the structure 40 mm cross rails |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM |
| Device Composition | fixing elements 2 telescopic rails |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Permanent Permissible Load | 110.23 lb(US) (50 kg) evenly distributed |
| Depth | Nominal 23.62 in (600 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480068188 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366