| Part Number | NSYPMR107 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480194320 |
| UPC11 | 60648019432 |
| EAN | 3606480194320 |
| Availability | N |
| Lead Time | 76 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.59 inch |
| Height | 39.37 inch |
| Width | 29.53 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Step slide Back inserts |
| Mounting Plate Description | Telequick perforated |
| Range Compatibility | Thalassa PLA Thalassa PHD |
| Device Composition | 1 mounting plate |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By screws M8 - on back inserts |
| Permanent Permissible Load | 330.69 lb(US) (150 kg) |
| Height | Nominal 39.37 in (1000 mm) Real 34.25 in (870 mm) |
| Width | Nominal 29.53 in (750 mm) Real 24.65 in (626 mm) |
| Depth | Real 0.59 in (15 mm) |
| Cut-Out Dimensions | 11 x 26 mm |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480194320 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366