Standard cable gland plate for Spacial S3D/SF. L is 245 x W is 130 mm. Cable management accessory. Mounting on bottom of enclosure. Cable gland type is with FL cut-out. Number of cut-out is 1. For FL21 membranes part destination. Steel made, polyethylene (PE) foam for seal. Grey RAL 7035. Fixing elements, 1 plate, 1 separate gasket incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYTLCFL |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480168451 |
| UPC11 | 60648016845 |
| EAN | 3606480168451 |
| Availability | N |
| Lead Time | 33 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 5.12 inch |
| Height | 9.65 inch |
| Width | 9.65 inch |
| Weight | 1212.54 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable gland plate |
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Width | 11.81 in (300 mm) |
| For Enclosure Nominal Depth | 7.87 in (200 mm) |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial S3D |
| Mounting Location | Enclosure bottom |
| Cable Gland Type | With FL cut-out |
| Device Composition | fixing elements 1 plate 1 separate gasket |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | Plate steel Seal polyethylene (PE) foam |
| Colour | Plate Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Height | 9.65 in (245 mm) |
| Width | 9.65 in (245 mm) Real 15.75 in (400 mm) |
| Depth | 5.12 in (130 mm) Real 7.87 in (200 mm) |
| Product Weight | 1212.54 lb(US) (550 kg) |
| Thickness | 0.06 in (1.5 mm) |
| Number Of Cut-Out | 1 cut-out |
| Accessory / Separate Part Dest | For FL21 membranes |
| Cut-Out Dimensions | 194 x 62.5 mm |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480168451 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366