Thalassa PLS Stainless stell wall mounting lugs for PLS box. W100XD100 mm. Multi-purpose application. Fixing mode by screwed – from the outside location. Mounting location on top and bottom, on rear of the enclosure. 4 lugs. Made in stainless steel.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPF27X |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480188640 |
| UPC11 | 60648018864 |
| EAN | 3606480188640 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8302419080 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 3.94 inch |
| Height | 0.00 inch |
| Width | 3.94 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Specific Applications | For modular equipment |
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Destination | Box |
| Product Or Component Type | Wall fixing support |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Top and bottom, on rear of the enclosure |
| Fixing Mode | Wall-mounting |
| Mounting Support | Lug |
| Range Compatibility | Thalassa PLS |
| Device Composition | fixing elements 4 lug |
| Quantity Per Set | Set of 4 |
| Material | stainless steel |
| Colour | stainless steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | Screwed - from the outside |
| Permanent Permissible Load | 0.00 lb(US) (0 kg) |
| Height | 0.00 in (0 mm) |
| Width | 3.94 in (100 mm) |
| Depth | 3.94 in (100 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480188640 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366