| Part Number | NSYTJ12040 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480198861 |
| UPC11 | 60648019886 |
| EAN | 3606480198861 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 15.75 inch |
| Height | 1.65 inch |
| Width | 47.24 inch |
| Weight | 16.53 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Canopy |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial CRN Spacial S3D |
| Mounting Location | On top of enclosure |
| Device Composition | canopy fixing elements instruction sheet |
| Material | galvanised steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By 4 screws M6 |
| Height | 1.65 in (42 mm) |
| Width | Nominal 47.24 in (1200 mm) Real 47.60 in (1209 mm) |
| Depth | Nominal 15.75 in (400 mm) Real 16.32 in (414.5 mm) |
| Product Weight | 16.53 lb(US) (7.5 kg) |
| Mounting Diameter | 0.31 in (8 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480198861 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366