Spacial SF/SM ventilated front plinth. 99 x 600 x 600 mm. Multi-purpose, electronic application. Ventilated plinth side panel mounting support. Permanent permissible load 1300kg. Fixing mode by fixing element. Epoxy-polyester powder surface finish. Grey RAL 7022. IP20 complete plinth, IK10.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSPFV6100 |
|---|---|
| Country of Origin | TN |
| UPC | 606485132334 |
| UPC11 | 60648513233 |
| EAN | 3606485132334 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 3.94 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Ventilated front plinth |
| Application | Electronic application Multi-purpose |
| Device Composition | fixing elements 4 corner cover 1 front panel 1 rear panel 4 corner |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM |
| Mounting Support | Ventilated plinth side panel |
| Fixing Mode | By fixing element - on structure |
| Colour | Gray RAL 7022) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Permanent Permissible Load | 2866.01 lb(US) (1300 kg) |
| Height | 3.94 in (100 mm) |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) |
| IP Degree Of Protection | IP20 complete plinth) |
| IK Degree Of Protection | IK10 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485132334 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | TN |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366