Spacial SF/SM quick fixing cross rails. 39 mm (1 row) x 600 mm. Simple perforated 25 mm pitch. Does not require fixing support disposes of a wing on each end. In zinc-plated steel and with 1,5 mm thickness. Set of 2.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSQCR4060 |
|---|---|
| Country of Origin | EG |
| UPC | 606485132662 |
| UPC11 | 60648513266 |
| EAN | 3606485132662 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.06 inch |
| Height | 2.36 inch |
| Width | 1.57 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Quick cross rails |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM Spacial SFX Spacial SMX |
| Mounting Location | On structure of enclosure Between cross rails |
| Mounting Support | Adaptation profile, on SM enclosures |
| Device Composition | fixing elements 2 cross rails |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | By screws Clipped - on structure |
| Adjustment | Adjustable with a pitch of 25 mm |
| Number Of Horizontal Rows | 1 |
| Maximum Load | 110.23 lb(US) (50 kg) |
| Height | Nominal 2.36 in (60 mm) Useful 20.08 in (510 mm) |
| Width | 1.57 in (40 mm) |
| Depth | 1.06 in (27 mm) |
| Thickness | 0.06 in (1.5 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485132662 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | EG |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366