Spacial SF/SM mounting plate. H is1600 x W is600 mm. Depth is 27 mm. Multi-purpose mounting accessory. Fixing mode by brackets. Permanent permissible load is 500 kg intermediate position, 600 kg on back. Galvanised steel. 1 mounting plate, 2 sliding shoes incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMP166 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606485126807 |
| UPC11 | 60648512680 |
| EAN | 3606485126807 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.06 inch |
| Height | 57.09 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 62.99 in (1600 mm) 23.62 in (600 mm) |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM Spacial SFX Spacial SMX |
| Device Composition | 1 mounting plate 2 sliding shoes |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By fixing brackets |
| Permanent Permissible Load | 1102.31 lb(US) (500 kg) intermediate position 1322.77 lb(US) (600 kg) back of the enclosure |
| Height | Fixing centers 57.09 in (1450 mm) Nominal 62.99 in (1600 mm) Real 58.94 in (1497 mm) |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) Fixing centers 17.72 in (450 mm) Real 19.53 in (496 mm) |
| Depth | 1.06 in (27 mm) |
| Category | 80035 - ENCLOSURE SYSTEMS FLOOR MOUNT |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485126807 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366