| Part Number | NSYSDCR6 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901414940 |
| UPC11 | 78590141494 |
| EAN | 3606485131368 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.73 inch |
| Height | 0.71 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Door cross rail |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On door reinforcement frame |
| Mounting Support | Direct mounting |
| Range Compatibility | Spacial SF, SM, SFX and SMX enclosures |
| Device Composition | 2 x cross rail 1 x bag of fixing |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | Body of the rail galvanised steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Adjustment | Adjustable in height every 25 mm on door reinforcement frame |
| Height | Nominal 0.71 in (18 mm) |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) |
| Depth | 0.73 in (18.6 mm) |
| Thickness | 0.08 in (2 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901414940 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366