| Part Number | NSYRCDR12 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480066801 |
| UPC11 | 60648006680 |
| EAN | 3606480066801 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 14.96 inch |
| Height | 1.77 inch |
| Width | 2.95 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Mechanical retainer |
| Application | Electronic application Multi-purpose |
| Mounting Support | 19'' swing rack 19" swing rack supports |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM |
| Device Composition | fixing elements 1 mechanical retainer |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Fixing Mode | By fixing element 19" swing rack support By fixing element 19" swing rack |
| Operating Angle | 120 ° |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Width | 2.95 in (75 mm) |
| Depth | 14.96 in (380 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480066801 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366