Spacial SF roof for CaSys plates. 799 x 1000 mm. With central cut-out and lateral pre-cuts for mounting of CaSys roof plates. Steel made. RAL 7035 color finish.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSRSYS810 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606485133058 |
| UPC11 | 60648513305 |
| EAN | 3606485133058 |
| Availability | N |
| Lead Time | 35 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 38.19 inch |
| Width | 30.31 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Roof plate |
| Device Application | Electronic application |
| Mounting Location | On top of enclosure |
| Range Compatibility | Spacial SF suitable enclosure |
| Device Composition | 1 roof |
| Material | steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By screwsM12 - roof fixing point |
| Type Of Gland Plate | CaSys plates |
| Width | Real 30.31 in (770 mm) Nominal 31.50 in (800 mm) |
| Depth | Real 38.19 in (970 mm) Nominal 39.37 in (1000 mm) |
| Number Of Cut-Out | 1 cut-out |
| Cut-Out Dimensions | 400 x 450 mm |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485133058 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366