Spacial SF intermediate crossbar. Enclosure width is 600 mm. Compartmentalised application. Mounting on front of enclosure. Adjustable in height every 25 mm for between partial doors. Steel made, epoxy-polyester powder finish. Grey RAL 7035. 2 x crossbar, fixing elements incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMIC6 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480065576 |
| UPC11 | 60648006557 |
| EAN | 3606480065576 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 2.56 inch |
| Width | 23.62 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Intermediate crossbar |
| Application | Compartmentalised application |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 23.62 in (600 mm) |
| Mounting Location | Front of enclosure |
| Range Compatibility | Spacial SF compartimentalised version |
| Device Composition | Fixing elements 2 x crossbar |
| Material | steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By fixing element - on structure |
| Adjustment | Adjustable in height every 25 mm between partial doors |
| Width | Nominal 23.62 in (600 mm) Real 22.05 in (560 mm) |
| Depth | 2.56 in (65 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480065576 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366