| Part Number | NSYSF22680E |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606485127422 |
| UPC11 | 60648512742 |
| EAN | 3606485127422 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Extended Range | Spacial SF-E |
| Application | Electronic application |
| Product Or Component Type | Suitable enclosure |
| Enclosure Nominal Height | 86.61 in (2200 mm) |
| Enclosure Nominal Width | 23.62 in (600 mm) |
| Enclosure Nominal Depth | 31.50 in (800 mm) |
| Enclosure Mounting | Floor-standing |
| Device Composition | 1 structure 1 locking system with handle door 1 roof 2 door front and rear 2 side panels |
| Structure Type | Perforated structure with a pitch of 25 mm Formed from a single section Panels and doors built into the structure Vertical uprights joined with top and bottom frames |
| Door Type | Solid front Glass rear |
| Number Of Doors | Front and rear 2 |
| Door Opening Side | Reversible 120 °) |
| Lock Type | 4 points lock, handle with 5 mm double bar insert front and rear doors |
| Mounting Plate Description | Without mounting plate |
| Type Of Gland Plate | Without gland plate |
| Accessibility For Operation | Rear Sides of enclosure Front |
| Removable Parts | Door by screws hinge Roof by screws Side panel by screws |
| Material | Frame galvanised steel Uprights galvanised steel Door sheet steel Panels sheet steel Hinge zamak Handle polyamide 6 with 30 % fibre glass |
| Surface Finish | epoxy-polyester powder |
| Colour | Enclosure Gray RAL 7035) Handle Black RAL 9005) |
| Standards | IEC 62208 |
| IP Degree Of Protection | IP55 IEC 60529 |
| IK Degree Of Protection | IK08 IEC 62262 of transparent door) IK10 IEC 62262 of plain door) |
| Category | 80035 - ENCLOSURE SYSTEMS FLOOR MOUNT |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485127422 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366