Spacial SF cross rails for Lutze chassis. Enclosure dimension is H is 500 mm. 2.5 mm thickness. Multi-purpose application. Mounting accessory. Lutze chassis mounting support. Fixing mode by screws. Adjustable in height with a pitch of 25 mm. Galvanised Steel. 6 cross rails, fixing elements incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYLCR50 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480065125 |
| UPC11 | 60648006512 |
| EAN | 3606480065125 |
| Availability | N |
| Lead Time | 38 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 1.77 inch |
| Width | 17.72 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Cross rail |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 19.69 in (500 mm) |
| Range Compatibility | Spacial SF |
| Mounting Location | Sides of enclosure |
| Mounting Support | Lutze chassis |
| Device Composition | fixing elements 6 cross rails |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By screws |
| Adjustment | Adjustable in height with a pitch of 25 mm |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Width | Fixing centers 17.72 in (450 mm) Nominal 19.69 in (500 mm) |
| Thickness | 0.10 in (2.5 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480065125 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366