| Part Number | NSYSF20680M |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606485118796 |
| UPC11 | 60648511879 |
| EAN | 3606485118796 |
| Availability | N |
| Lead Time | 33 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Extended Range | Spacial SFM |
| Application | Compartmentalised application |
| Product Or Component Type | Suitable enclosure |
| Enclosure Nominal Height | 78.74 in (2000 mm) |
| Enclosure Nominal Width | 23.62 in (600 mm) |
| Enclosure Nominal Depth | 31.50 in (800 mm) |
| Enclosure Mounting | Floor-standing |
| Product Specific Application | Reduce the destructive effects of a short-circuit Insulating the control of a device |
| Device Composition | 1 structure 1 rear panel 1 roof 2 intermediate crossbars 2 panels for modularity top and bottom |
| Structure Type | Panels and doors built into the structure Formed from a single section Vertical uprights joined with top and bottom frames Perforated structure with a pitch of 25 mm |
| Mounting Plate Description | Without mounting plate |
| Type Of Gland Plate | Without gland plate |
| Accessibility For Operation | Sides of enclosure Front Rear |
| Removable Parts | Rear panel by screws Roof by screws |
| Material | Frame galvanised steel Uprights galvanised steel Panels sheet steel Hinge zamak |
| Surface Finish | epoxy-polyester powder |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Standards | IEC 62208 |
| Category | 80035 - ENCLOSURE SYSTEMS FLOOR MOUNT |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485118796 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366