Spacial SF brush flexible cable entry gaskets. 800 mm enclosure. Cable management accessory. Multi-purpose application. 25 mm. Cable gland plate mounting support. Clipped fixing mode. 1 or 2 cable entries. 2 Gaskets per set.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYBCE8 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901946205 |
| UPC11 | 78590194620 |
| EAN | 3606485130064 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 3926902500 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.98 inch |
| Height | 2.76 inch |
| Width | 31.50 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Brush gasket |
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Device Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial SF suitable enclosure |
| Device Composition | 2 gasket |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Mounting Support | Cable gland plate |
| Cable Entry | 1 or 2 entries |
| Fixing Mode | Clipped |
| Height | 2.76 in (70 mm) |
| Width | Nominal 31.50 in (800 mm) Real 28.94 in (735 mm) |
| Depth | 0.98 in (25 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901946205 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366