| Part Number | NSYSFC166 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606485119120 |
| UPC11 | 60648511912 |
| EAN | 3606485119120 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 23.62 inch |
| Width | 62.99 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Application | Multi-purpose |
| Product Or Component Type | Framework kit |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 78.74 in (2000 mm) 62.99 in (1600 mm) 23.62 in (600 mm) |
| Mounting Location | Bottom of vertical uprights Top of vertical uprights |
| Range Compatibility | rear panel side panel vertical upright |
| Device Composition | 1 bottom frame 1 roof 1 top frame |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Fixing Mode | By screws - each corner of enclosure |
| Width | 62.99 in (1600 mm) |
| Depth | External 23.62 in (600 mm) |
| Category | 80035 - ENCLOSURE SYSTEMS FLOOR MOUNT |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606485119120 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366