| Part Number | NSYEC1661 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901929864 |
| UPC11 | 78590192986 |
| EAN | 3606485126425 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 23.62 inch |
| Height | 1.38 inch |
| Width | 62.99 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable gland plate |
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial SF |
| Mounting Location | Enclosure bottom |
| Cable Gland Type | Standard |
| Cable Entry | 2 entries |
| Device Composition | fixing elements 1 plate self extinguishing polyurethane adhesive gasket with cross-section of 15 x 25 mm |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Height | 1.38 in (35 mm) |
| Width | Nominal 62.99 in (1600 mm) Useful 55.75 in (1416 mm) |
| Depth | Nominal 23.62 in (600 mm) Real 13.58 in (345 mm) |
| Thickness | 0.06 in (1.5 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901929864 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366