| Part Number | NSYSBS18139K |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480188060 |
| UPC11 | 60648018806 |
| EAN | 3606480188060 |
| Availability | N |
| Lead Time | 31 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538100000 |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 4.21 inch |
| Height | 7.17 inch |
| Width | 5.20 inch |
| Range | Spacial S24 |
|---|---|
| Device Application | Safety and alarm system |
| Product Or Component Type | Industrial box |
| Height | 7.17 in (182 mm) |
| Width | 5.20 in (132 mm) |
| Depth | 4.21 in (107 mm) |
| Internal Height | 7.09 in (180 mm) |
| Internal Width | 5.12 in (130 mm) |
| Internal Depth | 3.78 in (96 mm) |
| Enclosure Mounting | Surface |
| Device Composition | 4 nut M6 x 8 grounding screw |
| Type Of Front Cover | Plain door |
| Lock Type | 3 mm double bar insert side |
| Material | steel |
| Surface Finish | Epoxy-polyester powder |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Electrical Insulation Class | Class II |
| IP Degree Of Protection | IP55 IEC 60529 |
| IK Degree Of Protection | IK07 |
| Environmental Characteristic | Corrosion resistance UV resistant |
| Category | 80033 - ENCLOSURE SYSTEMS POLYESTER |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480188060 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366