| Part Number | NSYPTDS3 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901039600 |
| UPC11 | 78590103960 |
| EAN | 3606485433226 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39122004 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CP4E |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.87 inch |
| Height | 21.85 inch |
| Width | 11.61 inch |
| Weight | 5.41 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Drive flush mounting kit |
| Accessory Category | Mounting and fixing accessory |
| Product Specific Application | Process and utilities |
| Range Compatibility | Altivar variable speed drive ATV630 Altivar variable speed drive ATV930 Spacial SF and SM enclosures 23.62 in (600 mm) x 11.81 in (300 mm) Spacial S3D enclosure 23.62 in (600 mm) x 11.81 in (300 mm) |
| Compatibility For Altivar Process 630-930, Size: | 3 |
| Motor Power kW | 7.5 kW 220/240 V 11 kW 220/240 V 15 kW 380/480 V 18.5 kW 380/480 V 22 kW 380/480 V |
| Mounting Location | 1 back of enclosure mounting plate 2 inside enclosure |
| Kit Composition | 1 x mounting plate with flanges and integrated gasket, steel with anti-corrosive coating by screws and nuts 1 x fixing accessories 1 x drilling template 1 x instruction sheet 1 x edge protector profile, plastic |
| Permanent Permissible Load | 31.53 lb(US) (14.3 kg) |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Height | External 21.85 in (555 mm) Cut-out 19.80 in (503 mm) |
| Width | External 11.61 in (295 mm) Cut-out 9.84 in (250 mm) |
| Depth | Wall-enclosure separation 0.87 in (22 mm) |
| Product Weight | 5.41 lb(US) (2.452 kg) |
| Services | Configuration of enclosure pre-drilled back Factory installation drive flush mounting kit |
| IP Degree Of Protection | IP55 IEC 60529 |
| Category | 22277 - ATV930 FRAMES 3 & 4 |
| Discount Schedule | CP4E |
| GTIN | 00785901039600 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366