| Part Number | NSYAECPFLT7 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480169038 |
| UPC11 | 60648016903 |
| EAN | 3606480169038 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121410 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 3926909985 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 2.44 inch |
| Height | 1.57 inch |
| Width | 8.43 inch |
| Weight | 0.64 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cable entry membrane |
| Accessory / Separate Part Cate | Cable management accessory |
| Device Application | Multi-purpose |
| Range Compatibility | Spacial S3D compact enclosure Spacial CRN compact enclosure Spacial SF suitable enclosure |
| Device Composition | 1 membrane 1 fixing elements |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Mounting Support | Cable gland plate |
| Material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Total Cable Entry Number | 7 |
| Cable Entry Number | 2 x 0.94…2.13 in (24…54 mm) 1 x 1.18…2.36 in (30…60 mm) 4 x 0.39…0.55 in (10…14 mm) |
| Height | 1.57 in (40 mm) |
| Width | External 8.43 in (214 mm) Fixing center 7.64 in (194 mm) |
| Depth | Fixing center 2.44 in (62 mm) External 3.46 in (88 mm) |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Product Weight | 0.64 lb(US) (0.29 kg) |
| IP Degree Of Protection | IP66 |
| Flame Retardance | V0 UL 94 |
| Ambient Air Temp For Op | -40…212 °F (-40…100 °C) |
| Environmental Characteristic | Oil resistant UL 157 FIMKO UV resistant Weatherproof Fire resistance UL 94 V0 |
| Environmental Health & Issues | Halogen free |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480169038 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366