Slides + bracket for slides for Spacial CRN/S3D/S3CM and Thalassa PLM. Length is 90 mm. Multi-purpose mounting accessory. Mounting on aluminium upright. Adjustment in depth of the plates and rails. Galvanised steel. Packaging unit is 10 pieces.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSB90 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480184222 |
| UPC11 | 60648018422 |
| EAN | 3606480184222 |
| Availability | N |
| Lead Time | 33 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 3.54 inch |
| Height | 1.18 inch |
| Weight | 0.25 pound |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Slide bracket |
| Range Compatibility | Spacial CRN Spacial S3D Spacial S3CM Thalassa PLM |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Aluminium upright |
| Device Composition | 1 bracket 1 slide fixing elements |
| Quantity Per Set | Set of 10 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Adjustment | In depth of the plates and rails |
| Length | 3.54 in (90 mm) |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Depth | 3.54 in (90 mm) |
| Product Weight | 0.25 lb(US) (0.112 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480184222 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 10 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366