| Part Number | VLSS5007N |
|---|---|
| UPC | 606481818348 |
| UPC11 | 60648181834 |
| EAN | 3606481818348 |
| Availability | N |
| Lead Time | 45 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CP1 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 1.10 pound |
| Range | TeSys |
|---|---|
| Device Short Name | VLSS |
| Product Or Component Type | Shaft extension |
| Range Compatibility | TeSys VARIO LS VLSH TeSys VARIO LS |
| Length | 20.79 in (528 mm) |
| Cross-Section Width | 0.98 in (25 mm) |
| Product Weight | 1.10 lb(US) (0.5 kg) |
| Category | 21734 - TESYS VLS DISCONNECT SWITCHES |
| Discount Schedule | CP1 |
| GTIN | 03606481818348 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366