| Part Number | NSYAEFPFXSC |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901981220 |
| UPC11 | 78590198122 |
| EAN | 3606480198977 |
| Availability | N |
| Lead Time | 15 |
| UNSPSC | 39121321 |
| HTs Code | 8302500000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.47 inch |
| Height | 2.91 inch |
| Width | 1.65 inch |
| Weight | 0.63 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Or Component Type | Wall fixing support |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Rear of enclosure |
| Fixing Mode | Horizontal or vertical position |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRNG |
| Device Composition | fixing screws 4 lug 4 pre-mounted sealing gasket |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | stainless steel 304L |
| Fixing Mode | Screwed M8 Screwed M6 |
| Permanent Permissible Load | 551.16 lb(US) (250 kg) 551 lb(US) (249.93 kg) |
| Height | Real 2.91 in (74 mm) |
| Width | Real 1.65 in (42 mm) |
| Depth | Wall-enclosure separation 0.47 in (12 mm) Wall-enclosure separation 0.47 in (11.94 mm) |
| Product Weight | 0.63 lb(US) (0.286 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901981220 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366