Set of vertical uprights for Spacial SF enclosure. H is 2000 mm. Multi-purpose application. Mounting on bottom frame and top frame with roof. Compatible with rear/side panel and framework kit. Fixing by screws type M8. Steel made, textured epoxy polyester surface finish. Grey RAL 7035. Set of 4 uprights.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYSFV20 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901929130 |
| UPC11 | 78590192913 |
| EAN | 3606485118864 |
| Availability | N |
| Lead Time | 53 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Depth | 1.77 inch |
| Height | 78.74 inch |
| Width | 1.77 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Vertical upright |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Support | Bottom frame and top frame with roof |
| Range Compatibility | framework kit rear panel side panel |
| Device Composition | 4 upright |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Textured epoxy polyester |
| Fixing Mode | By screws M8 |
| Height | 78.74 in (2000 mm) |
| Width | 1.77 in (45 mm) |
| Depth | 1.77 in (45 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901929130 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366