| Part Number | NSYDPLA3 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480194375 |
| UPC11 | 60648019437 |
| EAN | 3606480194375 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 9.84 inch |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Step slide |
| Range Compatibility | Thalassa PLA Thalassa PHD |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 12.60 in (320 mm) |
| Mounting Location | Sides of enclosure |
| Device Composition | 4 sliding rails 4 sliding support with M8 stud fixing elements |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | Sliding support steel Sliding rail aluminium |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Adjustment | In depth of the plate or other accessories in steps of 12.5 mm |
| Depth | Maximum depth adjustment 9.84 in (250 mm) Minimun depth adjustment 1.38 in (35 mm) |
| ISO Thread | M8 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480194375 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366