Thalassa PLM set of 4 stainless steel wall mounting lugs for PLM3025 to 108. Multi purpose. 40 x 155 x 80 mm. Wall fixing support. Mounting by Top and bottom, on rear of the enclosure. Made in stainless steel. Fixing by screwed from the outside location.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPFXPLM |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901629412 |
| UPC11 | 78590162941 |
| EAN | 3606480191978 |
| Availability | N |
| Lead Time | 15 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Depth | 3.15 inch |
| Height | 1.57 inch |
| Width | 6.10 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Or Component Type | Wall fixing support |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Top and bottom, on rear of the enclosure |
| Range Compatibility | Thalassa PLM |
| Device Composition | fixing screws 4 lug |
| Material | stainless steel |
| Fixing Mode | Screwed - from the outside |
| Permanent Permissible Load | 220.46 lb(US) (100 kg) horizontal position 440.92 lb(US) (200 kg) vertical position |
| Height | 1.57 in (40 mm) |
| Width | 6.10 in (155 mm) |
| Depth | 3.15 in (80 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901629412 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366