Spacial SF set of support brackets for 19inch fixed rack. 800 mm. Electronic application. Set of 4 supports. Fixing mode by fixing elements. Steel made, zinc coated surface finish. permanent permissible load is 400 kg.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYRCKS8 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480066979 |
| UPC11 | 60648006697 |
| EAN | 3606480066979 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121302 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326908688 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 31.50 inch |
| Height | 1.97 inch |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Support bracket |
| Application | Electronic application |
| Mounting Support | 19" fixed rack |
| Range Compatibility | Spacial SF-E |
| Device Composition | fixing elements 4 support |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 881.85 lb(US) (400 kg) |
| Height | 1.97 in (50 mm) |
| Depth | Nominal 31.50 in (800 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480066979 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366