| Part Number | NSYTFPCRN10 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480184895 |
| UPC11 | 60648018489 |
| EAN | 3606480184895 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.55 inch |
| Height | 1.18 inch |
| Width | 39.37 inch |
| Weight | 2.11 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Product Or Component Type | Door cable-guide cross rail |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On door reinforcement frame |
| Range Compatibility | Spacial S3D, CRN, S3X enclosures Spacial enclosures with a height from 400 mm for Spacial S3D/CRN enclosures Spacial enclosures with a height from 500 mm for Spacial S3X enclosures |
| Device Composition | Fixing elements 2 x cross rails |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | By 2 screws self tapping - on door reinforcement frame |
| Adjustment | At the required height on door reinforcement frame |
| Height | 1.18 in (30 mm) |
| Width | Nominal 39.37 in (1000 mm) Real 36.69 in (932 mm) |
| Depth | 0.55 in (14 mm) |
| Product Weight | 2.11 lb(US) (0.956 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480184895 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366