| Part Number | 9001SK73J1FGH1Y238 |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| UPC | 785901786207 |
| UPC11 | 78590178620 |
| EAN | 0785901786207 |
| Availability | N |
| Lead Time | 3 |
| UNSPSC | 39122216 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8536509025 |
| Discount Schedule | CS1 |
| Return Indicator | No |
| Range Of Product | Harmony 9001SK |
|---|---|
| Product Or Component Type | Selector switch |
| Device Short Name | 9001SK |
| Bezel Material | Plastic |
| Mounting Diameter | 1.18 in (30 mm) |
| Device Presentation | Complete product |
| Protective Treatment | TC |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Op | -13…158 °F (-25…70 °C) |
| Electrical Shock Protect Class | Class II IEC 61140 |
| IP Degree Of Protection | IP66 IEC 60529 |
| Nema Degree Of Protection | NEMA 1/2/3/3R/4/4X/6/12/13 |
| Product Certifications | CE CSA LR24590 class 3211 03 UL listed file E42259 CCN NKCR |
| Category | 21429 - 9001 SK,SKY |
| Discount Schedule | CS1 |
| GTIN | 00785901786207 |
| Country Of Origin | MX |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366