| Part Number | NSYAMFESTB |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480166075 |
| UPC11 | 60648016607 |
| EAN | 3606480166075 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7318152010 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 6.30 inch |
| Height | 0.20 inch |
| Width | 6.30 inch |
| Weight | 0.18 pound |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Stand-off |
| Range Compatibility | Thalassa TBS Thalassa TBP |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Spacer and stand-off |
| Device Composition | 1 screw |
| Quantity Per Set | Set of 50 |
| Fixing Mode | Screwed - stand-off Screwed - spacer |
| Length | Screw length 0.39 in (10 mm) |
| Height | 0.20 in (5 mm) |
| Width | 6.30 in (160 mm) |
| Depth | 6.30 in (160 mm) |
| Product Weight | 0.18 lb(US) (0.08 kg) |
| ISO Thread | M4 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480166075 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366