| Part Number | 9003KBC1B416 |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| UPC | 785901750482 |
| UPC11 | 78590175048 |
| EAN | 0785901750482 |
| Availability | N |
| Lead Time | 15 |
| UNSPSC | 39122217 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Discount Schedule | CS1 |
| Return Indicator | No |
| Range Of Product | 9003K |
|---|---|
| Product Or Component Type | Cam switch operating head |
| Component Name | 9003K |
| Mounting Location | Front |
| Cam Switch Head Type | With bezel 45 x 45 mm |
| Type Of Operator | Black handle |
| Presentation Of Legend | Vertical mounting white |
| IP Degree Of Protection | Handle (rotary handle) IP40 |
| Category | 21446 - 9003 K CAM SWITCHES |
| Discount Schedule | CS1 |
| GTIN | 00785901750482 |
| Country Of Origin | MX |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366