Reversible internal door in polyester charged with fibreglass for Thalassa PLM. 715 x 505 mm. Multi-purpose. Door type internal plain lock 5 mm double bar. Available depth between enclosure door 32mm. Grey RAL 7035.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPAP86G |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480774225 |
| UPC11 | 60648077422 |
| EAN | 3606480774225 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| HTs Code | 8538906000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.26 inch |
| Height | 28.15 inch |
| Width | 19.88 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Door |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Front side |
| Range Compatibility | Thalassa PLM |
| Device Composition | 1 door 1 handle 4 fixing brackets |
| Material | polyester charged with fibreglass |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Lock Type | Lock 5 mm double bar |
| Number Of Locks | 2 |
| Door Type | Internal plain |
| Door Opening Side | Reversible 110 °) |
| Height | Grid pattern 28.15 in (715 mm) |
| Width | Grid pattern 19.88 in (505 mm) |
| Depth | Available depth between enclosure door 1.26 in (32 mm) Available depth between rear 9.61 in (244 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480774225 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366