Reversible internal polyester door with grid pattern for Thalassa PLM54. 415 x 305 mm. Multi-purpose. Internal plain door. 2 locks with 5 mm double bar insert system. Reversible 110° opening side. Polyester charged with fibreglass material. Grey RAL 7035. Door, handle, 4 fixing brackets incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYPAP54G |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480774195 |
| UPC11 | 60648077419 |
| EAN | 3606480774195 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| HTs Code | 8538100000 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.02 inch |
| Height | 16.34 inch |
| Width | 12.01 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Enclosure accessory |
| Product Or Component Type | Door |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Front side |
| Range Compatibility | Thalassa PLM |
| Device Composition | 1 door 1 handle 4 fixing brackets |
| Material | polyester charged with fibreglass |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Lock Type | Lock 5 mm double bar |
| Number Of Locks | 2 |
| Door Type | Internal plain |
| Door Opening Side | Reversible 110 °) |
| Height | Grid pattern 16.34 in (415 mm) |
| Width | Grid pattern 12.01 in (305 mm) |
| Depth | Available depth between enclosure door 1.02 in (26 mm) Available depth between rear 5.98 in (152 mm) |
| Category | 80034 - ENCLOSURE SYSTEMS WALL MOUNT METAL |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480774195 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366