| Part Number | NSYCURFT3KT4K |
|---|---|
| UPC | 606480686030 |
| UPC11 | 60648068603 |
| EAN | 3606480686030 |
| Availability | N |
| Lead Time | 40 |
| UNSPSC | 39121324 |
| HTs Code | 8415908085 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.06 inch |
| Height | 50.08 inch |
| Width | 19.76 inch |
| Range Of Product | ClimaSys |
|---|---|
| Product Name | CU |
| Product Or Component Type | Retrofit kit |
| Device Application | Adapt old offer |
| Accessory / Separate Part Type | Mounting panel |
| Product Destination | Side-mounting cooling unit 2900 W 2500 W Side-mounting cooling unit 3850 W 4000 W |
| Device Composition | 1 adaptor fixing elements |
| Mounting Location | Side of enclosure |
| Material | Metal |
| Colour | Gray RAL 7035) |
| Height | 50.08 in (1272 mm) |
| Width | 19.76 in (502 mm) |
| Depth | 0.06 in (1.5 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480686030 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Mercury Free | Yes |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366