Spacial SF/SM reinforced plate supports for modular chassis-coupling set. 500 mm. Multi-purpose mounting accessory. For mounting plate. Mounting on structure of enclosure, or on modular chassis coupling set. Steel made, zinc coated surface finish. 11 cut-outs. 2 supports, fixing elements incl.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMPS50 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480066252 |
| UPC11 | 60648006625 |
| EAN | 3606480066252 |
| Availability | N |
| Lead Time | 36 |
| UNSPSC | 39121327 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 19.69 inch |
| Height | 1.97 inch |
| Width | 2.95 inch |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Reinforced plate |
| Range Compatibility | Spacial SF Spacial SM |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | On modular chassis coupling set On structure of enclosure |
| Product Destination | For mounting plate |
| Device Composition | 2 support fixing elements |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | By screws |
| Number Of Cut-Out | 11 cut-outs |
| Height | 1.97 in (50 mm) |
| Width | 2.95 in (75 mm) |
| Depth | Nominal 19.69 in (500 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480066252 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366