| Part Number | 9001KN122SP |
|---|---|
| Country of Origin | MX |
| Availability | N |
| Lead Time | 5 |
| UNSPSC | 39122216 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538906000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | CS1 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 0.04 pound |
| Range Of Product | Harmony 9001K |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Type | Legend plate |
| Accessory / Separate Part Cate | Marking accessory |
| Accessory / Separate Part Dest | Control and signalling units Ø 30 mm (metal range) |
| Label Dimensions | 57 x 57 mm |
| Marking | Black OUT silver |
| User Language | English |
| Mounting Diameter | 1.18 in (30 mm) |
| Material | Aluminium |
| Product Weight | 0.04 lb(US) (0.02 kg) |
| Category | 21433 - 9001 ACCESS FOR K,KX,SK |
| Discount Schedule | CS1 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | MX |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366