| Part Number | NSYSFP500 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901333517 |
| UPC11 | 78590133351 |
| EAN | 3606480192524 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8205700090 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.28 inch |
| Height | 1.77 inch |
| Width | 19.49 inch |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Fixing accessory |
| Product Or Component Type | Post fixing device |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 29.41 in (747 mm) 21.10 in (536 mm) 11.81 in (300 mm) |
| Mounting Location | Rear of enclosure Outdoor installations on a post |
| Range Compatibility | Thalassa PLM |
| Device Composition | fixing elements 2 support rail 2 strip |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By fixing element - on a post |
| Permanent Permissible Load | 220.46 lb(US) (100 kg) |
| Height | 1.77 in (45 mm) |
| Width | 19.49 in (495 mm) |
| Depth | 1.28 in (32.5 mm) |
| Diameter | 8.46 in (215 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901333517 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366