Plain mounting plate for Spacial (CRN, S3D, S3X, PLM). 699 x 600 mm. Permanent permissible load 135 kg. Screwed on backstuds, screw type M8. Galvanised sheet steel.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMM76 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480183423 |
| UPC11 | 60648018342 |
| EAN | 3606480183423 |
| Availability | N |
| Lead Time | 30 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326190080 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 4.92 inch |
| Height | 25.59 inch |
| Width | 21.65 inch |
| Weight | 11.10 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Direct fixing on backstuds Step slide |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 297.62 lb(US) (135 kg) |
| Height | 25.59 in (650 mm) |
| Width | 21.65 in (550 mm) |
| Depth | 4.92 in (125 mm) |
| Thickness | 0.07 in (1.8 mm) |
| Product Weight | 11.10 lb(US) (5.033 kg) |
| Category | 80035 - ENCLOSURE SYSTEMS FLOOR MOUNT |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480183423 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366