Plain mounting plate for Spacial CRN, S3D, S3X, PLM. For enclosures H is400 x W is800 mm. Multi-purpose mounting accessory. Step slide mounting location or direct fixing on backstuds (M8 screws). 90 Kg permissible load. Galvanised steel. Set of 1.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMM48 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480183355 |
| UPC11 | 60648018335 |
| EAN | 3606480183355 |
| Availability | F |
| Lead Time | 23 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Depth | 4.92 inch |
| Height | 13.78 inch |
| Width | 29.53 inch |
| Weight | 11.34 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Step slide Direct fixing on backstuds |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 198.42 lb(US) (90 kg) |
| Height | 13.78 in (350 mm) |
| Width | 29.53 in (750 mm) |
| Depth | 4.92 in (125 mm) |
| Thickness | 0.10 in (2.5 mm) |
| Product Weight | 11.34 lb(US) (5.144 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480183355 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366