Plain mounting plate for Spacial CRN, S3D, S3X, PLM. For enclosures H is1200 x W is600 mm. Multi-purpose mounting accessory. Step slide mounting location or direct fixing on backstuds (M8 screws). 180 Kg permissible load. Galvanised steel. Set of 1.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYMM126 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 785901547112 |
| UPC11 | 78590154711 |
| EAN | 3606480183195 |
| Availability | N |
| Lead Time | 15 |
| UNSPSC | 39121323 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326190080 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | Yes |
| Depth | 4.92 inch |
| Height | 45.28 inch |
| Width | 21.65 inch |
| Weight | 28.15 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 47.24 in (1200 mm) 23.62 in (600 mm) |
| Mounting Location | Direct fixing on backstuds Step slide |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Permanent Permissible Load | 396.83 lb(US) (180 kg) |
| Height | 45.28 in (1150 mm) |
| Width | 21.65 in (550 mm) |
| Depth | 4.92 in (125 mm) |
| Thickness | 0.10 in (2.5 mm) |
| Product Weight | 28.15 lb(US) (12.767 kg) |
| Variant Particularity | With enclosures H1200 x W1200 |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901547112 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366