| Part Number | ZB4RZA0 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901706014 |
| UPC11 | 78590170601 |
| EAN | 3606480334566 |
| Availability | N |
| Lead Time | 21 |
| UNSPSC | 39122216 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds and Di-isodecyl phthalate (DIDP) which is known to the State of California to cause Carcinogen and Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | I |
| Return Indicator | Yes |
| Range Of Product | Harmony XB5R |
|---|---|
| Product Or Component Type | Wireless and batteryless transmitter |
| Device Short Name | XB5R |
| Bezel Material | Chromium plated metal |
| Mounting Diameter | 0.87 in (22 mm) |
| Sale Per Indivisible Qty | 1 |
| Protective Treatment | TH |
| Ambient Air Temp For Storage | -40…158 °F (-40…70 °C) |
| Ambient Air Temp For Op | -13…158 °F (-25…70 °C) |
| Category | 22470 - XB5R WIRELESS PUSH BUTTON |
| Discount Schedule | I |
| GTIN | 00785901706014 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366