| Part Number | GUPXCK50F |
|---|---|
| Depth | 0.39 inch |
| Height | 8.50 inch |
| Width | 8.50 inch |
| Weight | 0.99 pound |
| Ambient Air Temp For Op | 14…104 °F (-10…40 °C) |
|---|---|
| Ambient Air Temp For Storage | 5…104 °F (-15…40 °C) |
| Depth | 0.39 in (1 cm) |
| Height | 8.50 in (21.6 cm) |
| Mounting Mode | Not rack-mountable |
| Operating Altitude | 0...9842 ft |
| Product Weight | 0.99 lb(US) (0.45 kg) |
| Relative Humidity | 0…95 % non-condensing |
| Standards | FCC Part 15 class A UL 1778 |
| Storage Altitude | 0…16404 ft (0.00…4999.94 m) |
| Width | 8.50 in (21.6 cm) |
| Warranty | 1 year (parts only) |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366