Thalassa TBP. For boxes H is 325 x W is 275 mm. Mounting accessory. Multi-purpose application. Thickness 15 mm. Mounting on back studs. Fixing by screws type M4 self tapping. Galvanized Steel.
Add to Quote Catalogue| Part Number | NSYAMPM3429TB |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 785901946687 |
| UPC11 | 78590194668 |
| EAN | 3606480166112 |
| Availability | N |
| Lead Time | 53 |
| UNSPSC | 39121321 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 7326190080 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 13.43 inch |
| Width | 12.40 inch |
| Weight | 0.75 pound |
| Range | Thalassa |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Back studs |
| Mounting Plate Description | Plain |
| Range Compatibility | Thalassa TBS Thalassa TBP |
| Device Composition | 1 mounting plate |
| Material | galvanised steel |
| Fixing Mode | By screws M4 self tapping - on back studs |
| Height | Nominal 13.43 in (341 mm) Real 10.43 in (265 mm) |
| Width | Real 12.40 in (315 mm) Nominal 11.46 in (291 mm) |
| Thickness | 0.59 in (15 mm) |
| Product Weight | 0.75 lb(US) (0.34 kg) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 00785901946687 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366