| Part Number | NSYCVF35M230 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480151484 |
| UPC11 | 60648015148 |
| EAN | 3606480151484 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121324 |
| ECCN | EAR99 |
| HTs Code | 8414909080 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 0.98 inch |
| Height | 3.15 inch |
| Width | 3.15 inch |
| Range | ClimaSys |
|---|---|
| Product Name | ClimaSys CV |
| Product Or Component Type | Fan motor |
| Flow Rate | Free flow rate 9246.19 Gal/hr(US) (35 m3/h) 50 Hz |
| Input Voltage | 230 V 50/60 Hz |
| Absorbed Power | 16 W 50 Hz 14 W 60 Hz |
| Noise Level < At | 32 dB |
| Height | External 3.15 in (80 mm) |
| Width | External 3.15 in (80 mm) |
| Depth | External 0.98 in (25 mm) |
| Cut-Out Dimensions | Ø 78 mm |
| Device Composition | 1 axial motor |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480151484 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Compliant |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366