| Part Number | NSYMR1210 |
|---|---|
| Country of Origin | FR |
| UPC | 606480183577 |
| UPC11 | 60648018357 |
| EAN | 3606480183577 |
| Availability | N |
| Lead Time | 76 |
| UNSPSC | 39121323 |
| HTs Code | 8538908160 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Height | 45.08 inch |
| Width | 37.44 inch |
| Weight | 17.20 pound |
| Range | Spacial |
|---|---|
| Accessory / Separate Part Cate | Mounting accessory |
| Product Or Component Type | Mounting plate |
| Application | Multi-purpose |
| For Enclosure Nominal Dimensions | 47.24 in (1200 mm) 39.37 in (1000 mm) |
| Mounting Location | Direct fixing on backstuds Step slide |
| Mounting Plate Description | Telequick perforated |
| Range Compatibility | Spacial S3D Spacial CRN Spacial S3X Thalassa PLM |
| Quantity Per Set | Set of 1 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | Screwed on backstuds M8 By fixing element |
| Maximum Load | 551.16 lb(US) (250 kg) S3D, CRN, S3X enclosures 330.69 lb(US) (150 kg) PLM enclosure |
| Permanent Permissible Load | 600.10 lb(US) (272.2 kg) S3D, CRN, S3X enclosures 360.02 lb(US) (163.3 kg) PLM enclosure |
| Height | 45.08 in (1145 mm) |
| Width | 37.44 in (951 mm) |
| Surface And Useful Surface | 11.72 ft² (108.9 dm²) |
| Thickness | 0.08 in (2 mm) |
| Product Weight | 17.20 lb(US) (7.8 kg) |
| Number Of Slots | 2325 |
| Variant Particularity | Installation in rear of enclosure |
| Cut-Out Dimensions | 11 x 26 mm |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480183577 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | FR |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366