| Part Number | HMIYMMAC1 |
|---|---|
| Country of Origin | TW |
| UPC | 785901719366 |
| UPC11 | 78590171936 |
| EAN | 3606480853753 |
| Availability | N |
| Lead Time | 24 |
| UNSPSC | 43211507 |
| HTs Code | 8536700000 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals including: Lead and lead compounds which is known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | MC3 |
| Return Indicator | No |
| Weight | 1.76 pound |
| Range Of Product | Harmony iPC |
|---|---|
| Product Or Component Type | Power supply module |
| Accessory / Separate Part Cate | Electrical accessory |
| Accessory / Separate Part Dest | HMIBM modular box PC HMIDAD modular display adaptor |
| Input Voltage | 100...240 V AC 47...63 Hz |
| Output Voltage | 24 V DC |
| In Rated Current | 4.6 A |
| Associated Fuse Rating | 3.15 A |
| Product Weight | 1.76 lb(US) (0.8 kg) |
| Ambient Air Temp For Op | 32…122 °F (0…50 °C) |
| Product Certifications | CULus CSA 60950 ATEX UL 60950 CULus HazLoc Class I Division 2 CSA 22-2 No 213 CE CULus HazLoc Class I Division 2 ANSI/ISA 12-12-01 IEC Ex hazardous locations 3GD zone 2/22 |
| Category | 22575 - MAGELIS MC3 |
| Discount Schedule | MC3 |
| GTIN | 00785901719366 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 1 |
| Country Of Origin | TW |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Mercury Free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins. |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366