| Part Number | NSYETU118 |
|---|---|
| Country of Origin | ES |
| UPC | 606480181740 |
| UPC11 | 60648018174 |
| EAN | 3606480181740 |
| Availability | N |
| Lead Time | 25 |
| UNSPSC | 39121323 |
| HTs Code | 8538908180 |
| Prop 65 | This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause Carcinogen & Reproductive harm. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
| RoHS Compliant | Yes |
| Discount Schedule | ES1 |
| Return Indicator | No |
| Depth | 1.46 inch |
| Height | 4.65 inch |
| Width | 1.57 inch |
| Category | Mounting accessory |
|---|---|
| Product Or Component Type | Spacer |
| Range Compatibility | Spacial CRN Spacial S3D Spacial S3CM |
| Application | Multi-purpose |
| Mounting Location | Devices or rails |
| Product Destination | From the basic chassis or mounting plate |
| Device Composition | 1 spacer |
| Quantity Per Set | Set of 20 |
| Material | steel |
| Surface Finish | Zinc coated |
| Fixing Mode | By screw |
| Adjustment | 55 mm |
| Height | 4.65 in (118 mm) |
| Width | 1.57 in (40 mm) |
| Depth | 1.46 in (37 mm) |
| Category | 80036 - ENCLOSURE SYSTEMS ACCESSORIES |
| Discount Schedule | ES1 |
| GTIN | 03606480181740 |
| Nbr. Of Units In Pkg. | 20 |
| Country Of Origin | ES |
| Green Premium Status | Green Premium product |
| REACh Free Of SVHC | Yes |
| EU RoHs Directive | Pro-active compliance (Product out of EU RoHS legal scope) |
| Toxic Heavy Metal Free | Yes |
| Mercury Free | Yes |
| Warranty | 18 months |
Powered by ![]()
Based on 2 User Reviews
1619 Boyd St, Santa Ana, CA 92705
(714) 835-6211
(714) 972-2366